** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **

Title
Header Image
     

Velkommen til Meyer Sound i Danmark

Siden etableringen af Meyer Sound har det været vores mål at være tæt på kunderne. Vores erfaring har vist, at jo tættere vi er på kunderne, jo bedre er oplevelsen af vores produkter, og derfor har vi etableret salgs- og support-centre over hele verdenen.

Disse centre yder vores kunder direkte support på deres eget sprog og i deres egen tidszone. For ikke kun at lade information og teknologi nå kunderne igennem medierne, har Meyer Sound et specialiseret team af medarbejdere, der rejser ud fra fabrikken i Berkeley, Californien, for at undervise, træne og supportere i alle lande. Meyer Sound har ligeledes strategisk placeret en service- og teknisk support afdeling nær Frankfurt.

Meyer Sound har etableret/åbnet et kontor i Danmark, og din kontaktperson er Klaus Hansen.
Klaus Hansen har tidligere arbejdet for udlejnings- og installationsvirksomheder
og senest fungeret som pro audio specialist for en dansk distributør.
Klaus Hansen er ligeledes en velrenommeret lydtekniker og kan, som medlem af Meyer Sound MSG team, tilbyde professionel og erfaren/specialiseret service til vores kunder i Danmark.

** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Klaus Hansen
Business Development Representative Scandinavia

klaus.hansen@meyersound.de
fon:+ 45 21 85 50 80
 
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Sascha Khelifa
Managing Director

sascha.khelifa@meyersound.de

fon: +49 2602 99908.20
mobile: +49 160 977 57 318
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
 
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Peter Schädel
Marketing Manager

peter.schaedel@meyersound.de
fon:+49 2602 99908.40
mobile: +49 151 11 75 24 33
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Rebecca Khelifa-Bonk
Public Relations Coordinator

rebecca.khelifa-bonk@meyersound.de
fon: +49 2602 99908.41

** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Carlo Quast
Sales Office Supervisor

carlo.quast@meyersound.de
fon: +49 2602 99908.13
mobile: +49 171 28 37 212
Eugen Gebhardt
Sales Assistant

eugen.gebhardt@meyersound.de
fon: +49 2602 99908.15

** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Florian Kresse
Project Manager Install

florian.kresse@meyersound.de
fon:+49 2602 99908.33
mobile: +49 151 624 19 421
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Markus Dehmer
Sales Manager Install

markus.dehmer@meyersound.de
fon:+49 2602 99908.32
mobile: +49 171 75 61 859
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Michael Pohl
Technical Sales Support

michael.pohl@meyersound.de
fon:+49 2602 99908.35
mobile: +49 172 52 13 615
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Christian Jung
Education Program Representative

christian.jung@meyersound.de
fon: +49 2602 99908.38
mobile: +49 171 26 48 351

** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Tobias Keifenheim
Service Manager

tobias.keifenheim@meyersound.de
fon: +49 2602 99908.22
mobile: +49 171 21 55 693
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Kai Umminger
Service Technician

kai.umminger@meyersound.de
fon: +49 2602 99908.17
mobile: +49 176 215 06 439

** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Christina Schmitt
Bookkeeping

christina.schmitt@meyersound.de
fon: +49 2602 99908.11
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Jenny Schwarz
Apprentice

jenny.schwarz@meyersound.de
fon: +49 2602 99908.14
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
Sascha Huisman
Warehouse / Logistics

sascha.huisman@meyersound.de
fon: +49 2602 99908.16
 

 

 

 
Office Info

Meyer Sound Lab. Germany GmbH
Horresser Berg 4A
D-56410 Montabaur

Tel: +49 2602 99908.0
Fax: +49 2602 99908.99

Meyer Sound Service Center:
Tel. +49 2602 99908.18

Directions to Meyer Sound Germany

Requests / Brochures / Support


Meyer Sound Germany Services

If you have questions regarding our loudspeakers, please send an email to:

techgroup@meyersound.de


Events

Tradeshows

Seminars


Dealer & Rental Network

Danish Rentals

Danish Dealers

Search


Meyer Sound Germany Newsletter
First Name  
Family Name  
Street  
ZIP Code  
City  
E-Mail*  
 
*Mandatory Field
     
 

 

Contact Informationen

Headquarter in Berkeley

International offices

Worldwide Sales- and Support team

International Education and Marketing team.

 

Footer


homepage homepage products sound lab news company careers support sales/rentals contact request information contact copyright privacy policy trademarks